Fasády dodajú budove správny imidž. Výber je však dôležitý.

Vonkajšie fasády sú ako mejkap pre budovy. Pri obidvoch platia rovnaké pravidlá – menej je viac alebo že prispôsobenie sa celkovému vzhľadu je dôležité. Fasády domu, bytovky alebo inej budovy sú viditeľné zvonka, tým pádom musia ulahodiť nielen vášmu vkusu, ale nemali by pôsobiť rušivo ani na ostatných. Ak je teda budova súčasťou obytného komplexu, susedí s inými objektami, skrátka, nestojí osamotenie niekde, kde si ju nik nevšimne, pre mestskú architektúru je priaznivé, ak bude vaša budova do okolia zapadať. Tým narážame najmä na farebný výber fasády. Zatiaľ čo v minulosti sme mali možnosť vidieť maximálne pár klasických odtieňov fasád, v nedávnej dobe nastal farebný boom a domy či bytovky začali žiariť v rôznych, častokrát prehnane výrazných farebných prevedeniach. Našťastie aj tento trend pomaly ustupuje do úzadia a ľudia dnes volia farby decentnejšie, sofistikovanejšie a hlavne nerušivé. Ako si vybrať fasádu pre vašu budovu po technickej stránke?

Dom_fasada

Keďže fasády v podstate tvoria vonkajší plášť stavby, musia čeliť rôznym poveternostným a teplotným podmienkam. Voľte tým pádom radšej odolné a hlavne kvalitné produkty. Čo sa týka farby, je všeobecne známe, že čím svetlejšia, tým viac odráža slnečné lúče. Fasáda sa tak zbytočne neprehrieva a nepoškodzuje. Samozrejme, ak neviete odolať tmavým odtieňom, dnes už existujú rôzne špeciálne fasády tmavej farby, ktoré sú dostatočne rezistentné aj voči teplote. Štruktúra fasád je taktiež rôznorodá, prevládajú hladké a aj zrnité povrchy.

Fasada

Výber je znova na vás. Kombinovať sa ani v prípade fasád báť nemusíte. Použitie viacerých odtieňov naraz, či spojenie rôznych štruktúr je vítané. A prečo nezahrnúť napríklad aj drevo, kov alebo obklad? Určite áno, ak výsledný efekt bude stáť z estetického hľadiska za to. Aj s použitím fasád LMmont bude na vašu stavbu zaručene radosť pozerať.